Click to listen highlighted text!
Хоразм вилояти ҳокимлиги

Халқ депутатлари Хоразм вилояти Кенгашига“Тадбиркорлар ва ишбилармонлар ҳаракати” – Ўзбекистон Либерал демократик партиясидан сайланган депутатлар  гуруҳи 

Р Ў Й Х А Т И – 21 

1.
Қурбонов Жуманазар Омонович

10-Ўғизработ сайлов округидан сайланган депутат.   O’zLiDeP Хоразм вилояти Кенгаши раисининг биринчи ўринбосари, Аппарат раҳбари
2.
Жуманиёзова Муборак Тохировна

5-Маърифатчи  сайлов округидан сайланган депутат. Урганч шаҳар 6-сон умумий ўрта таълим мактаби директори
3.
Садуллаева Фарохат  Аминовна

6-Жалолиддин Мангуберди  сайлов округидан сайланган депутат. «Урганч миллий тикувчилик» оилавий корхонаси раҳбари
4.
Рахимова Гўзал  Бектурдиевна

13-Боғот сайлов округидан сайланган депутат.   Боғот тумани 7-сон мактаб директори
5.
Сапаров  Бобожон   Хайитбоевич

14-Найман сайлов округидан сайланган депутат. “Хоразмагрокимё" ҳудудий акционерлик жамияти Боғот тумани филиали  мудири ўринбосари
6.
Бабажанов Эгамберган Исмаилович  

16-Амударё сайлов округидан сайланган депутат.  
 “Ҳамкорбанк” Урганч халқаро бизнес маркази директори
7.
Ўразметов Комил  Юлдашевич  

18-Намуна сайлов округидан сайланган депутат.  
 «Нуроний» жамғармаси Гурлан тумани бўлими раиси
8.
Машарипов Озод  Исмаилович  

19-Гулистон сайлов округидан сайланган депутат.   Гурлан тумани Намуна СИУда гидротехник
9.
Эрманов Фарход  Уразбоевич  

22-Ўртаёп сайлов округидан сайланган депутат.  
 Хоразм вилояти ҳокими
10.
Шарипов Умарбек Қуронбаевич  

30-Шодлик сайлов округидан сайланган депутат.   Урганч тумани "Тилло домор" хусусий корхонаси раҳбари
11.
Ниёзметов Алишер Раманбаевич

33-Олға сайлов округидан сайланган депутат.
   “Хоразм Барака Авто” МЧЖ директори
12.
Маткаримов Улуғбек Юлдашевич  

36-Обод сайлов округидан сайланган депутат.   
“UzAutoMotors” акциядорлик жамияти Хоразм филиали бошқарув директори
13.
Рахимов Музаффар Бахрамович

42-Журён сайлов округидан сайланган депутат.  Хива тумани “Khiva Silk Fabriс” масъулияти чекланган жамияти раҳбари
14.
Машарипова Насиба  Атабоевна  

47-Томадургадик сайлов округидан сайланган депутат. Хонқа тумани "Азизбек Отабек стомасервис" хусусий корхонаси рахбари
15.
Сафарбаев Шавкат Хасанбаевич

48-Дўстлик сайлов округидан сайланган депутат.  
 Урганч шаҳридаги “Мунис нон” МЧЖ раҳбари
16.
Тажиев Бахадир  Садуллаевич  

49-Кат қалъа сайлов округидан сайланган депутат.   Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлис Сенати Аграр, сув хўжалиги ва экология масалалари қўмитаси раисининг ўринбосари  
17.
Абдуллаев  Илёс   Султанович

50-Шовот сайлов округидан сайланган депутат.   Урганч давлат университети туризм ва иқтисодиёт факультети декани
18.
Машарипов Жуманазар Куранбаевич

51-Хитой  сайлов округидан сайланган депутат.  Шовот тумани “TEXTILE FINANCE KHOREZM” масъулияти  чекланган жамияти худуд раҳбари
19.
Раззаков Отабек  

56-Каттабоғ сайлов округидан сайланган депутат.  Ўз. ЛиДеП  Янгиариқ туман Кенгаши раисининг биринчи ўринбосари
20.
Ибадуллаева Гавҳаp  Иноятовна  

58-Янгибозор сайлов округидан сайланган депутат.   Ўзбекистон Ёзувчилар уюшмаси Хоразм вилояти бўлими раҳбари
21.
Мадримов Мадрахимбой Юсупович

1-Ал Хоразмий сайлов округидан сайланган депутат. “Ўзбекистон почтаси” акциядорлик жамияти Хоразм филиали директори

  Халқ депутатлари Хоразм вилояти Кенгашиги Ўзбекистон халқ демократик партиясидан  сайланган депутатлар  гуруҳи

Р Ў Й Ҳ А Т И – 18 

1.
Юсупов Рахимберган Қодирович

21-Ғозовот сайлов округидан сайланган депутат.   Ўзбекистон Халқ демократик партияси Хоразм вилояти кенгаши раиси
2.
Курбанов Фарход  Рахимович

3-Мунис Хоразмий сайлов округидан сайланган депутат. Вилоят стоматология поликлиникасининг бош шифокори
3.
Дурдиева Гавҳар  Салаевна  

9-Гандимиён сайлов округидан сайланган депутат.  ЎзР ФА минтақавий бўлими - Хоразм Маъмун академияси илмий ишлар бўйича раис муовини
4.
Раззоқова Нилуфар  Шакировна

11-Деҳқонбозор сайлов округидан сайланган депутат.   Боғот туман 2- сон мактабгача таълим муассасаси мудираси
5.
Ниязметова Дилбар Ибрагимовна

15-Гурлан сайлов округидан сайланган депутат.   Гурлан тумани 6-мактаб директори
6.
Ваисов Мураджан  Сапарбаевич

17-Вазир  сайлов округидан сайланган депутат. Савдо-саноат палатаси вилоят бошқармаси бошлиғи
7.
Раджабов Алтибой  Бегжанович  

20-Қўшкўпир сайлов округидан сайланган депутат.   Фуқароларнинг ўзини ўзи бошқариш органлари фаолиятини мувофиқлаштириш бўйича Хоразм вилоят кенгаши раисининг биринчи ўринбосари
8.
Кетибаева Зияда  Жулдасбаевна

28-Юқоридўрман сайлов округидан сайланган депутат.   Урганч тумани 46-сон умумий ўрта таълим мактаби директори
9.
Абдикаримова Сайёра Сапаевна

31-Боғдор сайлов округидан сайланган депутат.   “Юксалиш” умуммиллий ҳаракати Хоразм вилояти бўлими раҳбари
10.
Рўзметов Зокир  Қувондиқович 

32-Карвак сайлов округидан сайланган депутат.   Ўзбекистон Ёшлар иттифоқи   Ҳазорасп туман Кенгаши раиси
11.
Исмоилов Ғуломбек  Ғофурович  

35-Пахтакор сайлов округидан сайланган депутат.   Ҳазорасп тумани “Ғофур-Рухия” фермер хўжалиги бошлиғи
12.
Каримов Равшанбек Аллаярович  

38-Хива сайлов округидан сайланган депутат.  Ўзбекистон қишлоқ хўжалиги илмий ишлаб чиқариш маркази агротехнологиялари илмий тадқиқот институти Хоразм илмий-тажриба станцияси директори
13.
Курбанов Равшанбек Давлетович

39-Ўзбекистон сайлов округидан сайланган депутат.   Республика ихтисослаштирилган кардиология маркази акциядорлик жамияти директори
14.
Худайназарова Разия Жуманиязовна

41-Нажмиддин Кубро сайлов округидан сайланган депутат.   Хива Соёт қишлоқ хўжалиги касб-ҳунар коллежи директори  
15
Абдуллаева Нигора  Камиловна  

43-Хонқа сайлов округидан сайланган депутат.   Хонқа маиший хизмат ва ахборот технологиялари касб-хунар коллежи директорининг маънавий ва маърифий ишлари бўйича ўринбосари
16

Мадрахимова Зухражон Худойбергановна  

54-Янгиариқ сайлов округидан сайланган депутат.   Янгиариқ тумани 15-сон мактаб директори
17Шержанов Раимбой  
59-Қаландардўрман сайлов округидан сайланган депутат.   Агросаноат мажмуи ходимлари касаба уюшмаси Янгибозор тумани Кенгаши раиси
18
Абдиримов Санъат Атаназарович 

60-Бўзқалъа сайлов округидан сайланган депутат.   Янгибозор тумани “Бўзқалъа-Янгибозор” машина трактор парки бошлиғи


 Халқ депутатлари Хоразм вилояти Кенгашига Ўзбекистон «Миллий тикланиш» демократик партиясидан сайланган  депутатлар  гуруҳи  

Р Ў Й Ҳ А Т И – 12 

1.
Рузметов Ражапбай   Рахимович

25-Бекобод сайлов округидан сайланган депутат. Ўзбекистон “Миллий тикланиш” демократик партияси Хоразм вилоят Кенгаши раиси
2.
Машарипов Мансурбек Маҳмудович
-
8-Феруз сайлов округидан сайланган депутат.  Ўзбекистон ёшлар иттифоқи Хоразм вилояти Кенгаши раиси
3.
Худайберганова Сайёра  Бекбаевна
-
23-Хадра сайлов округидан сайланган депутат.   Қушкўпир тумани 2-сон мактаб директори
4.
Курбанбаева Гулсара Ахмедовна  
-
26-Ғойбу  сайлов округидан сайланган депутат.  Хоразм вилояти ҳокими ўринбосари, хотин-қизлар қўмитаси раиси
5.
Ҳажиев Иноят  Садуллаевич  
-
27-Юқорибоғ сайлов округидан сайланган депутат.   Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Қонунчилик палатаси фуқароларнинг
 соғлиғини сақлаш масалалари қўмитаси раиси
6.
Кенжаев Одилбек  Хасанович
-
29-Чаккашоликор сайлов округидан сайланган депутат.   Урганч тумани "Ганжа Хасанбой" хусусий фирмаси раҳбари
7.
Жуманиёзова Минура Исмоиловна
-
34-Навоий сайлов округидан сайланган депутат.   Ҳазорасп туманидаги 21-сон мактаби директори
8.
Рахимов Ўктам  Давлатович
-
40-Чинобод сайлов округидан сайланган депутат.   «Хоразм гиламлари» масъулияти чекланган жамият бошқарув раиси
9.
Абдуллаев Бахром  Исмоилович  
-
45-Қирқёп сайлов округидан сайланган депутат.   Урганч давлат университети ректори
10.
Олламов Бахтиёр   Юлдашович  
-
52-Чиғатой  сайлов округидан сайланган депутат.  Шовот тумани 8-сон умумий ўрта таълим мактаби директори
11.
Рўзимов Ўктамбой Юсуббойевич  
-
53-Моноқ сайлов округидан сайланган депутат.   Шовот тумани 289-сон хўжаликлараро кўчма механизациялашган колонна масъулияти чекланган жамияти раиси
12.
Давлетов   Нураддин  Садуллаевич  
-
57-Остона сайлов округидан сайланган депутат.   Янгиариқ тумани 31-сон мактаб директори
















  Халқ депутатлари Хоразм вилояти КенгашигаЎзбекистон «Адолат» социал-демократик партиясидан  сайланган депутатлар  гуруҳи

Р Ў Й Ҳ А Т И – 7 

1.
Қурязов Улуғбек Махмуджонович  
-
46-Қорақош сайлов округидан сайланган депутат.   Ўзбекистан “Адолат” СДП Хоразм вилояти кенгаши раиси ўринбосари
2.
Жуманиязов Қудрат  Атабаевич
-
2-Ал-Беруний  сайлов округидан сайланган депутат. Хоразм вилоят соғлиқни сақлаш бошқармаси Оналик ва болаликни муҳофаза қилиш бўйича бошлиқ ўринбосари
3.
Атамуротов  Равшан
-
7-Тозабоғ сайлов округидан сайланган депутат.  Хива шаҳар  11-умумий ўрта таълим мактаби директори
4.
Матяқубов Бахтиёр Ибрахимович
-
12-Бешариқ сайлов округидан сайланган депутат.   Боғот тумани  "Baxt harakat mevasi" масъулияти чекланган жамияти раҳбари
5.
Бобожонов Баходир  Шерович  
-
37-Туямуйин сайлов округидан сайланган депутат.   Ҳазорасп тумани “Тупроққалъа маскани” маҳалла фуқаролар йиғини раиси
6.
Қўчқоров Шер  Матёқубович  
-
55-Таган сайлов округидан сайланган депутат.   Янгиариқ тумани  11-сон ихтисослаштирилган мактаб-интернати директори


-




Халқ депутатлари Жиззах вилояти Кенгашига 

Ўзбекистон Экологик партиясидан
 сайланган депутатлар 

РЎЙХАТИ (3)

Авазмурадов Умрбек  Алимович

-

4-Навбахор сайлов округидан сайланган депутат. “Ипотека- банк” акциядорлик тижорат ипотека банки Хоразм вилояти Тинчлик филиали бошқарувчиси


Камалов Рафик  Анварович

-

24-Кенагас сайлов округидан сайланган депутат.  Қўшкўпир тумани  50-сон мактаби директори

Сапаева Мухаббат Қаландаровна  

-

44-Сарапоён сайлов округидан сайланган депутат.     "Хонқа ҳаёти" газетаси мухаррири